vineri, 14 martie 2014

Liga a 3-a. Atletic Bradu - CSM Câmpina 2-0

Deplasarea de la Bradu nu a fost un succes pentru CSM-ul câmpinean, care a înregistrat a doua înfrângere consecutivă. Cârstea a deschis scorul dintr-un penalty, pentru ca veteranul Păvăluţă să dubleze avantajul gazdelor. Câmpinenii puteau reintra în joc încă dinainte de pauză, atunci când au marcat prin D. Nae (foto), dar golul a fost anulat de arbitrul vâlcean Nicolae Croitoru pentru un ofsaid la Damaschin, după o fază destul de confuză.
Repriza secundă a aparţinut CSM-ului, dar dominarea sa teritorială şi fizică nu a avut efecte pe lista marcatorilor, astfel că rezultatul a rămas 2-0 pentru Atletic.
CSM Câmpina a jucat la Bradu în formula: Panaite - Cl. Dumitrescu, Ciobanu, Răvoiu, V. Sandu - N. Popescu, M. Tudor, Ad. Ilie, Teleoacă - Damaschin, Nae. Au mai jucat: Nincă, Ilioiu, G. Costin, Băcioiu.
Acum, pentru CSM Câmpina partida de săptămâna viitoare cu Urban Titu, de pe teren propriu, se tranformă într-un joc important pentru trupa lui Daniel Chiriţă.