sâmbătă, 8 martie 2014

Alin Gheorghe, meci cu 3 eliminări la Şotânga!

Aflat la a doua partidă în Liga a 3-a, arbitrul ploieştean Alin Gheorghe a avvut parte de un meci dificil ieri, la Şotânga, acolo unde s-au întâlnit FCM Târgovişte şi Urban Titu, gazdele impunându-se la limită, cu 1-0.
Orgoliile locale şi-au făcut simţită prezenţa, astfel că Alin Gheorghe a fost nevoit să acorde nu mai puţin de 3 cartonaşe roşii!
Astfel, cu un minut înainte de pauză l-a eliminat pe I. Gheorghe de la gazde, care şi-a scuipat şi călcat un adversar.
Apoi, în minutul 74 l-a eliminat şi pe Neguţ, de la oaspeţi, pentru cumul de două avertismente, pentru ca atunci când mai erau 3 minute să mai elimine un jucător al oaspeţilor, Petculescu, tot pentru cumulul a două "galbene", acesta din urmă fiind considerată "uşoară" de presa dâmboviţeană.
Mai mult, după fluierul final, câţiva spectatori au avut o altercaţie cu unii dintre jucătorii oaspeţilor, ieşind un întreg scandal, pentru potolirea căruia a fost necesară chemarea unor forţe suplimentare de jandarmi!
Observatorul pentru arbitri al jocului a fost craioveanul Silviu Bogdan, iar unul dintre cele mai importante site-uri de sport din Dâmboviţa i-a acordat lui Alin Gheorghe doar nota 5,5.